Connect with us

Hi, what are you looking for?

Genel

Dostlar Şifa Bulsun

Hayatta karşılaştığınız tanıdığınız her insan size arkadaş ya da dost olmaz. Her bir araya geldiklerinizle de dostluk meclisi olmaz. Bazı tanıdıklarınız arkadaş bazıları ise dost olur. Bazı arkadaş toplantılarına katılır bilgi sahibi olursunuz, bazı dostlarla buluşur meclis oluşturursunuz. İste bu buluşmalara “Dost Meclisi” denir. ÇRB buluşmaları da işte böylesi güzel “Dost meclis”lerinden biridir. Aması, nedeni, niçini olmayan samimi ve içten buluşmalardır.

İşte bu meclisin iki üyesi Ahmet NALBANTOĞLU ve Haluk ERGENE bugünlerde sağlıklarına kavuşmak için hastaneye tedavi için yattılar.

Ahmet NALBANTOĞLU abimiz uzun süredir diz ağrısı çekiyordu. Geçmişte dizinden de iki operasyon geçirmişti. Şimdi ise doktorunun gördüğü lüzum üzerine dizine Protez takıldı. Ameliyatını oldu şimdi uzun soluklu bir tedavi görecek. Biraz Fizik biraz moral tedavisi. O çok sevdiği bisikletine kavuşmanın hayalini kurmaya başlamıştır bile. Ama biz yine de Ahmet abimizi sağlıklı kalması için bisikletli seyahatlerini en aza indirmesini rica edecez. Çünkü o ailesine ve dostlarına lazım. Rabbim şifa ihsan etsin.

Haluk ERGENE dostumuz ise kısa bir süre önce başlayan baş ağrıları için yattı hastaneye. Önceleri sıradan bir yorgunluk diyerek geçiştirdiği ağrılar yapılan tetkikler neticesinde beyne giden operasyonu işaret ediyordu. O da derdi veren Rabbimiz şifayı da verecektir, bize düşen tedavi olmaktır diyerek İstanbul ACIBADEM hastanesine yattı. Haluk kardeşimiz tedavi yoluna çıktı ya Allah’ın izni ile ardında sevenlerinin ve dostlarının duasıyla atlatacak inşallah. Sağ olsun ÇRB’nin başkanı Nedim SOLMAZ’da yanına beni ve Yahya BAKIR’ı alarak hastanede güzel bir moral ziyareti de yaptı. Doğrusu beklediğimizden moralli bulduk Haluk’u. Rabbim bir an evvel şifasına ve çocuklarına sağlıkla kavuştursun.

Şifayı verecek olan rabbimizdir. Biz dostları şimdi onlara hayır dualarımızı eksik etmiyoruz. Yakında tekrar sağlıklı günlerimizin olması için dualar ediyoruz. İnanıyoruz ki her iki dostumuz en yakın zamanda ayaklanacak. Birinden yeni vizyona giren filmler ve geçmişte benzerleri hakkında bilgiler alacaz. Diğerinden bisiklet sporunun vücuda faydalarını dinleyeceğiz.

Her iki dostumuzun da bulunduğu bir masanın etrafında içeceğimiz çorbanın en yakın günlerde gerçekleşmesi duasıyla sağlıklı günlerde kalın.

Written By

1971 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adapazarı’nda tamamladı. Halkla ilişkiler ve medya mezunu olan Abdülkadir Şen evli ve 2 çocuk babasıdır. 1999 depremi sonrası Beton Santrali Müdürü olarak 7 yıl görev yaptı. 2007 yılında Sakarya Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı ( SAKVA)'nda Yönetim Kurulu Üyesi ve idareci olarak bulundu. Seyahat etmeyi seven Abdülkadir Şen’in yaptığı seyahatlerinden derlediği FAS ve BALKANLAR’ı anlattığı yayımlanmış 2 gezi/anı kitabı vardır. Sakarya merkezli yayın yapan Zafer Dergisinde ve Yeni Sakarya Gazetesinde yazıları çıkmaktadır. Halen Sakarya ili Adapazarı ilçesinde hayatını sürdürmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir.

Genel

TEBRİKLER SAKARYA KENT KONSEYİ, TEBRİKLER GENÇLİK MECLİSİ. Sohbetlerimizde her nasılsa yeni neslin durumunu tartışmaya açarız. Bu konuda oldukça mahir olan toplumumuz. Gençleri de hedefe...

Genel

İçerisinde bulunduğumuz mevsim gereği gündemimize giren bir meteorolojik yazı kaleme almak istedik. Ama bizim niyetimiz meteorolojiden haber vermek değil. Bu yazıyı Kar haberlerini menfi yapanlar...

Genel

Çocukluğumdan beri duyduğum “Vefalı ol” cümlesini hep merak ederdim. Ne demekti ki vefa? Aklım biraz ermeye başladığında da “Vefa”nın sevdiğine bağlı kalmak manasını taşıdığını...

Genel

Geçmiş kuşaklardan bize kalan ve her dönem övünerek bahsettiğimiz güzel ahlakımızın son zamanlarda ciddi erozyona uğradığını görmekteyiz. Toplumumuz, ahlaki temelini İslami inancından, örf ve...

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this