Connect with us

Hi, what are you looking for?

Naci İris

1969 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlk ve orta öğretimini Adapazarı’nda, Lise eğitimini Sakarya 1. Endüstri Meslek Lisesinde (Elektrik Bölümü) tamamladı. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisi olarak tamamladı. İlk Yüksek Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Elektrik Elektronik Mühendisi (Yüksek Mühendis) olarak tamamladı. İkinci Yüksek Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme bölümünde tamamladı. Askerliğini kısa dönem olarak Ankara’da ve Manisa’da yaptı. Çalışma hayatına 1991 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak Sivas, Tekirdağ ve Sakarya illerinde Teknik Öğretmen ve Yönetici olarak başladı. 2004-2007 yılları arasında Adapazarı Merkez Belediyesi’nde Teknik İşler Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2007-2014 yılları arasında Sakarya Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı, 2021-2022 yılları arasında Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev aldı. Ardından, 2022 yılında Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Daire Başkanı olarak atandı. Bu görevde kuruma ait 6 HES ve 1 GES işletmeciliği yapılmaktadır. Halen bu görevini yürütmektedir. 2017 yılından bu yana Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG) Sakarya Şube Başkanlığı’nı yürütmesinin yanında yerel ölçekli derneklerde muhtelif görevlerde bulunmuştur. 2015 yılından bu yana “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı" da yapmaktadır. Telekomünikasyon alanında Cem SERTEL ile birlikte kaleme aldığı “Haberleşme Tekniği-1” kitabı halen lise ve üniversitelerde ders kitabı olarak kullanılmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ne Olacak Bu Teknolojinin Hali?

Mücahiddin Şentürk

1977 yılında Kastamonu’da dünyaya geldi. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslami Bilimler Anabilim Dalı Kelam Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. 2002 yılından beri reklamcılık sektörünün içerisinde yer aldı. Grafik tasarım üzerine uzmanlaştı. Sakarya Üniversitesi’nde Grafik Tasarım, Fotoğrafçılık, Medya Planlama ve Mesleki Bilgisayar Uygulamaları dersleri verdi. Profesyonel anlamda stok fotoğrafçılıkla uğraşmaktadır. Halen bir reklam ajansında grafik tasarım üzerine çalışmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yapay Zeka İle Şarkı Yapmak: Suno 3.5

Abdulkadir Şen

1971 yılında Sakarya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adapazarı’nda tamamladı. Halkla ilişkiler ve medya mezunu olan Abdülkadir Şen evli ve 2 çocuk babasıdır. 1999 depremi sonrası Beton Santrali Müdürü olarak 7 yıl görev yaptı. 2007 yılında Sakarya Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı ( SAKVA)'nda Yönetim Kurulu Üyesi ve idareci olarak bulundu. Seyahat etmeyi seven Abdülkadir Şen’in yaptığı seyahatlerinden derlediği FAS ve BALKANLAR’ı anlattığı yayımlanmış 2 gezi/anı kitabı vardır. Sakarya merkezli yayın yapan Zafer Dergisinde ve Yeni Sakarya Gazetesinde yazıları çıkmaktadır. Halen Sakarya ili Adapazarı ilçesinde hayatını sürdürmektedir.

Yaz Gündemi

Yahya Bakır

1976 Sakarya doğumludur. 1996-1997 Yılın’da Adapazarı İmam Hatip Lisesinden Mezun olmuştur. Sosyoloji ve İktisat okumuştur. Yayıncılık hayatına 1996 yılında Radyo Hilal’de başlamış 2002 ve 2013 yılları arasında Radyo Eylül Yönetim Kurulu başkanlığı yapmıştır. 2004-2006 yılları arasında genç MÜSİAD Sakarya Şubesi kurucu başkanlığını yapmış 2004 yılında Sakarya Radyo, Televizyon ve İnternet Yayıncılığı Derneği (RATED) Başkan Yardımcısı, 2012 yılında Sakarya Radyo, Televizyon ve İnternet Yayıncılığı Derneği (RATED) Başkanı oldu. 2007 ve 2015 Yılları arasında Kanal54 TV’de “Kent Gündemi” adında siyasi kültürel açık oturum programı hazırladı ve sundu. Yenihaber Gazetesi’nde Spor, Yeni Ada ve Bizim Sakarya gazetelerinde siyasi, Yeni Sakarya Gazetesi’nde haftalık yazılar yazdı. Yayımlanmış “Bir Dava Adamı Mustafa KARABULUT” “Şüheda’nın İzinde Şehit Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK” ve “ Kuran-ın İzin’de Hafız Asker Mehmet EREN” kitapları vardır. Halen Sakarya Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliğini Sakarya Eğitime Destek Platformu Başkanlığını ve Sakarya İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Şehir Konuşuyor adında Radyo TV, gazete ve kitap projesini yürütmektedir.

SİMDER Kurultaya Katıldı

Yahya Arslan

1977 Yılında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Adapazarı’nda tamamladı. Kamu Yönetimi mezunu olan Yahya Arslan evli ve 2 çocuk babasıdır. 1995-1999 Yılları arasında radyoculuk ve reklamcılık, 2000-2015 yılları arasında da kamuda görev aldıktan sonra halen özel bir şirkette idareci olarak çalışmaktadır.

Hayret

Bilal Yaldızcı

1991 yılında Sakarya’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarından itibaren metin yazarlığı ve blog yazarlığı yaptı. Şu an bir dergide editör olarak çalışmaktadır.

Sosyoloji ve Teknoloji-2 : Yapay Zeka ve Geleceğin Meslekleri

Gülcan Terzi

1985 yılında Çorum Osmancık doğumludur. Babasının işi gereği 8 yaşına kadar Kastamonu da yaşamıştır. Doğuştan tamamen görme engelli olarak dünyaya gelmiştir. Altı yaşında iki gözünden ameliyat olduktan sonra %15 görmeye başlamıştır. İlkokulu Kilyos Veysel Vardar görme okulunda, Ortaokulu Türkan Sabancı görme okulunda tamamlamıştır. Liseyi Erenköy kız lisesinde tamamlayan TERZİ, Halen Açık Öğretim Fakültesi Büro Yönetimi bölümünde okumaktadır. Türkiye Görme Engelliler Derneğinde 2006-2023 yıllarında sosyal faaliyetlere destek olmuştur. Türkiye’de yeni başlayan goalball görme engelli sporunu Sakarya54 spor kulübünde kadın takımında lisanslı olarak spor yapmaya devam etmektedir. Altı Nokta Körler Derneği Sakarya şube başkan yardımcılığı yapmaktadır.

Hayata Dair Notlar

Ayhan Gül

1969 yılında Sakarya Adapazarı’nda doğdu. İlk öğretimini Donatım İlkokulunda, Orta Öğretimini Atatürk Lisesi orta kısmında. Lise eğitimini Sakarya 2. Endüstri Meslek Lisesi'nde (Elektrik bölümü) tamamladı. Sakarya Üniversitesi Elektrik bölümünü tamamladı. Askerliğini Isparta Komando Eğitim Taburunda Muhabere ve İstikamcı olarak yaptı. Doğu Almanyada üç yıl Simens firmasında fiber haberleşme ve alt yapı hazırlık ekibinde görev yaptı. Devlet hizmetine Anadolu Üniversitesi SKS biriminde memur olarak başladı ve halen Sakarya Üniversitesi Yapı İşleri Teknik Dairesinde görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ata Topraklarında Bir Hafta

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this